کرفس گیاهی افسانه ای (فواید و مضرات)

مطالب مفید

کرفس گیاهی افسانه ای (فواید و مضرات)

کرفس چیست؟

کرفس گیاهی است که قدمت بیش از 2000 ساله دارد.این گیاه بصورت خودرو در مناطق مدیترانه ای می روید .که آن را از نواحی اروپای شرقی و آسیای غربی به سایر کشورها برده شد.

کرفس ازتیره  چتریان (جعفری ) که یکی از سودمندترین  سبزیجات روی زمین محسوب می‌شود، .در یونان باستان برگ‌های کرفس به عنوان هدیه ای برای مرده‌ها و یا به صورت تاج گل به سربازان جنگی  که باز می گشتند می دادند.

کرفس گیاهی است که مدت کاشت تا برداشت آن دو ساله است که ابتدا در نیمه اول رشد برگ تولید میکند و در نیمه دوم رشد یعنی در سال دوم ساقه گل دهنده آشکار می شود .

این گیاهان در برخی مواقع مثل گیاهان یک ساله در سال اول گل و بذر می دهند که کوچک و سفیدند و به شکل چتر هستند.

این گیاهان در برخی مواقع مثل گیاهان یک ساله در سال اول گل و بذر می دهند که کوچک و سفیدند و به شکل چتر هستند.

این گیاه ریشه باریک و قلمی داذند به طول 6 ، 7 سانتی متری و به قطر5/1 سانتی متر .ظاهر ریشه اصلی گیاه، .ناهموار و رنگ آن خاکستری قهوه ای است برگهای آن دارای ظاهری شفاف، کمی ضخیم و مرکب از 3 تا 7 برگچه مثلث یا لوزی شکل دندانه دار و معطر است.

بر اثر پرورش زیاد موفق به ایجاد واریته های متعددی از این گیاه شده اند واریته های آن عبارتند از : .کرفس برگی کرفس معمولی کرفس قمری که نوع آخر آن در ایران در سطح نسبتاً وسیع کشت می شود و در مناطقی هم چون مازندران ، .بندر انزلی ، جنوب (سرباز، کوه تفتان، دره تامیندان) (خراسان دره گز) تهران کوه دماوند ، آبگرم، کاشان ، قمصر، شاهرود سرچشمه  می روید.

در کشور ایران در حال حاضر، کرفس کوهی در مناطقی از استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس و لرستان رشد می کند.

اما مهم‌ترین محل رویش این گیاه در ایران، روستاهای شهرستان فریدونشهر ازشهرستان های  استان اصفهان است.

خواص کرفس

خواص کرفس

کرفس دارای مواد مغذی و معدنی منیزیوم و پتاسیم می‌باشد که برای تامین نیازهای بدن انسان و  آرامش اعصاب و بیماریهای روحی نظیر (Vertigo) مفید می‌باشند.

کرفس دارای مقدار زیادی ویتامینهای کا و سی است که آنتی‌اکسیدان بوده و هم چنین موجب کاهش ورم  یاخته‌های بدن، سم‌زدایی و مبارزه با بیماری روماتیسم و بیماری‌های سرطانی می‌گردند.

کرفس از معدود گیاهانی است که می‌توان آن را در زمان واحد با میوه‌ها و گیاهان دیگر مصرف کرد و باعث اشکال در گوارش نمی‌گردد.

برای نمونه با آب انگور و سیب (برای مبارزه با روماتیسم) و با زنجبیل برای درمان و مبارزه با میگرن و سردرد و با لیموترش برای مبارزه با سرماخوردگی و قند بالای خون بسیار بسیار مفید است.

آب کرفس دارای خواص ضد التهابی است ‌ و به خاطر این برای افرادی که از بیماری‌های خودایمنی مانند فیبرومیالژیا، .سندرم خستگی مزمن، میگرن، سرگیجه، سندرم روده تحریک‌پذیر، آرتریت روماتوئید اگزما، آکنه، لوپوس، و نقرس رنج می‌برند، خیلی مفید است.

کاهش فشار خون

مصرف آب کرفس به میزان یک لیوان در روز به مدت یک هفته به‌ طور قابل توجهی در کاهش فشارخون تأثیرگذار است.

مصرف آب کرفس به میزان یک لیوان در روز به مدت یک هفته به‌ طور قابل توجهی در کاهش فشارخون تأثیرگذار است.

ترکیبی در کرفس وجود دارد که با اثر گذاری برعضله های اطراف شریان‌ها منجر به انبساط و باز شدن عروق و در نتیجه پایین آمدن فشارخون می‌شود.

این ترکیب همچنین منجر به پایین آمدن هورمون‌های محرک و منقبض‌کننده عروق می‌شود.

جالب اینجاست که با تمام این اثر گذاری ها و فواید ، مصرف کرفس باعث کاهش فشارخون به کمتر از میزان نرمال نمی‌گردد.

مصرف آب کرفس موجب کاهش وزن نیز می‌شود .

جلوگیری از سرطان

کرفس دارای حداقل ۸ ماده ضد سرطان شناخته شده‌است؛ که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استینلیک اسید اشاره کرد . که نشان داده شده رشد سلول‌های سرطانی را مهار می‌کند.

فنولیک اسید که فعالیت پروستاگلاندین‌ها را مهار می‌کند و از طریق مهار تأثیر پروستاگلاندین‌ها بر رشد سلول‌های تومور یک ضد سرطان به حساب می‌آید . و نیز کومارین که با ممانعت از عمل رادیکال‌های آزاد از تخریب سلول‌ها جلوگیری می‌کند، از دیگر ضد سرطان‌های موجود در آب کرفس‌اند.

درمان نقرس و آرتروز

نتایج یک تحقیق علمی در کشور استرالیا نتیجه را این طور نشان داد  که وقتی شیره دانه‌های کرفس به موش‌های دارای بیماری نقرس و آرتروز تزریق شد.

پس از طی دوران درمان نشانه‌های بهبودی در آن‌ها پدیدار شد.

همچنین در مطالعه‌ای دیگر شیره دانه‌های کرفس معادل با برخی از داروهای شیمیایی مثل ایبوپروفن در درمان آرتروز عمل می نماید.

از فواید دیگر تغذیه ای کرفس می‌توان به منبع خوبی از ویتامین K، ویتامین C، پتاسیم، ویتامین B۶ اشاره کرد.

مضرات کرفس

استفاده مداوم و  روزانه از آب کرفس اصلاَ به افراد توصیه نمی‌شود چون که کرفس از جمله  سبزی‌هایی است که (اگزالات) فراوانی دارد . و تجمع اگزالات در بدن، به خصوص در افرادی که کلیه و مثانه سنگ ساز دارند، . می‌تواند باعث به وجود آمدن یا بزرگ‌تر شدن سنگ‌های اگزالاته شود.

استفاده مداوم و  روزانه از آب کرفس اصلاَ به افراد توصیه نمی‌شود چون که کرفس از جمله  سبزی‌هایی است که (اگزالات) فراوانی دارد و تجمع اگزالات در بدن، به خصوص در افرادی که کلیه و مثانه سنگ ساز دارند، می‌تواند باعث به وجود آمدن یا بزرگ‌تر شدن سنگ‌های اگزالاته شود.

دریافت بیش از اندازه اگزالات باعث از بین رفتن عناصر ۲ ظرفیتی مانند کلسیم، روی، فسفر، .منیزیم و منگنز  که برای بدن بسیار ضروری هستند است . و کم بودن  آن‌ها نیز بسیار خطرآفرین است.

اختلال در عمل جراحی:

مصرف کرفس یا آب کرفس می‌تواند روی سیستم عصبی مرکزی تاثیر بگذارد.

مصرف کرفس همراه با دارو‌های بیهوشی، حین و بعد عمل باعث کاهش بیش از حد سرعت . سیستم عصبی مرکزی شود؛ .لذاگفته  می‌شود ۲ هفته قبل از عمل جراحی از استفاده  زیاد کرفس خودداری نمایید.

افت شدید فشار خون:

طبق آن چه در بالا گفته شده کرفس باعث کاهش فشار خون می‌شود بنا بر این کسانی که همیشه فشار پایینی دارند . باید بیشتر مراقبت کنند تا دچار افت شدید فشار خون نشوند.

رژیم های نادرست گرفتن عوارضی همچون گود رفتن زیر چشم ها، لاغر شدن صورت، . بالا رفتن چربی خون، عصبی شدن، زود رنج شدن، کم شدن آب زیر پوست را رخ می دهند.

برخی از افراد به نور حساس هستند ، از خوردن بيش از اندازه دانه كرفس خودداري كنند.

تخم كرفس برای ریه مضر است.

طبع مزاجی کرفس

طبع مزاجی کرفس گرم و خشک است.

کرفس به بدن و اندامهای ما گرما داده و گرمی بخش جسم است و سردی و رطوبت  بدن را می‌گیرد.

کرفس مزیت گرمابخشی بسیاری دارد و ادرار آور است.

کرفس گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که  با طبع سرد و‌ تر است. مصلح کرفس سرکه است.

افرادی که داری مزاج سرد هستند می‌توانند .به راحتی کرفس مصرف کرده و نیازی به اینکه با ماده دیگر با کرفس به منظور اعتدال طبع آن یا مصلح ندارند . همراه شود ندارد؛ مگر اینکه در مصرف کرفس زیاده روی می نمایند.

در صورتی که طبع سرد و مرطوبی دارند . کرفس را به میزان زیاد مصرف نمایند، . دچار نفخ می شوند که باید دارو‌هایی را استفاده کنند تا نفخ را رفع نماید.

افرادی که طبع گرمی دارند نیز می‌توانند همراه با کرفس، سرکه مصرف نمایند یا کرفس را به سرکه مخلوط نموده تا دچار باد معده و روده نشوند.

طریقه مصرف کرفس

طریقه مصرف کرفس به صورت خام، پخته، جوشانده  و آب کرفس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هنگامی که می خواهید کرفس بخرید، کرفس‌هایی . را که سفت و ترد هستند و برگ آن‌ها به راحتی شکسته می‌گردد خریداری نمایید.

به آرامی ساقه‌ها را باز کنید و ببینید لکه‌های قهوه‌ای و سیاه در آن وجود ندارید.

کرفس تازه به رنگ سبز کمرنگ است.

بهتر است پس از یک یا دو روز پس از خرید کرفس را مورد استفاده قرار دهید.

می‌توانید کرفس را فریز کنید، اما اگر تمایل دارید که کرفس را در یخچال نگه داری کنید بگذارید . تا کاملاً خشک شود تا در یخچال گندیده نشود.

تاریخچه نام کرفس

روستایی به نام کرفس در شهر همدان وجود دارد که در شمال شرقی  این شهر واقع می شود.

جزو مناطقی با اقلیم سرد است که تابستانهایی با هوای ملایم و زمستانهایی سرد است.

روستایی در پای تپه ای بنام کوهنه  قالا (کهنه قلعه) قرار گرفته است و روستا کوهپایه ای وبه صورت مجتمع میباشد . و در جبه شمال شرق  و بین کهنه قلعه وروستا قبرستان عمومی ده قرار دارد .

از کنار جبه غربی تپه رودی معروف بنام اشاغی چای می گذرد وامام زاده پنج تن روی این تپه واقع شده است .

سه نظریه وجود دارد برای وجه نسمیه این روستا.

اول اینکه بسیاری از مردم فکر میکنند که وجه تسمیه کرفس بخاطر رستن احتمالی گونه ای از سبزیجات بنام کرفس میباشد .و این گیاه علفی از تیره چتریان با ریشه خاکستری قهوه ای ودرونی سفید . رنگ ساقه ی سبز بی کرک برگهای شفاف واندکی ذخیم  گل های کوچک وسفید مایل به زرد و میوه کوچک  قهوه ایی رنگ داری خطوط سفید است.

لازم به ذکر است تا کنون گیاه کرفس چه اهلی یا گونه وحشی ان در منطقه دیده نشده است  واین خود  دلیل متقن برای رد این نظریه میباشد.

دوم اینکه درباره ی وجه تسمیه این است که کرفس نام دچار تغییر شده کل اوس است . بعد از اسلام در دوران صفویه قلعه قدیم کرفس (کهنه قلعه) بنام قلعه کل اوس (کربلایی کل اوس) معروف بوده است.

کل اوس یکی از سرداران ارتش صفویه بوده است .که به هنگام توقف افشاریه و سقوط و انقراق صفویه مخفی شده . و فرزندان وی 6 قلعه را در کنار نهر آب دربند .کرفس بنا نموده و بتدریج و با گذشت زمان نام کل اوس به کرفس تغییر مییابد  و اولاد کل اوس بعد از آن جزء افسران ارشد زندیه شده و در آبادانی کوشیدند.

سومین نظریه نظریه ای است که کرفس و نام آن به کروش کبیر بر میگردد و برای این مسئله دلایل روشن تری نسبت به دونظر قبلی وجود دارد .به طوری که محل تولد کروش کرفس است و محل تاج وتخت همدان بوده است .

کرفس از دوران کیکاوس آثاری دارد.

اکثر کاه ریزهای که به صورت کانال زیر زمینی  حفر شده اند مربوط به آن هاست ونیز خمره های سفاالی طرف شرق دره امامزاده مربوط .به دوران کیخسرو است و کرفس فعلی با کرفس اولیه  تفاوت بسیار دارد . زیرا که چندین بار تغییر مکان داده .و قبلا در داخل کوهستان کرفس (که محل اصلی آنجا بوده) .در طی دو مورد کشف شده . و ضبط قاچاق اثارفرهنگی از ناحیه کرفس شهرستان رزن استان همدان اثاری بدست آمد .که از نظر قدمت وسابقه می تواند مبین این باشد .که این ناحیه از زمانهای  بسیار دور و حتی قبل از میلاد مسیح دارای تمدن و فرهنگ بالای بوده است . و این تمدن با یافته های میراث فرهنگی حدود 000/3 سال قدمت دارد. .

امیدواریم مطلب کرفس گیاهی افسانه ای (فواید و مضرات) به شما عزیزان در مصرف درست این گیاه افسانه ای کمک شایانی نماید.

 

 

چگونه با استرس مبارزه كنيم؟
با خوردن سیب به دکتر احتیاجی نخواهید داشت
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.