پیاز داروی سنگ کلیه

مطالب مفید

پیاز دارویسنگ کلیه

پیاز داروی سنگ کلیه

پیاز

پیاز تعداد بسیار زیادی از خوراکی ها را خوش طعم می سازد . نظیر : آش ها ، خوراک ها ، تخم مرغ ، ماهی ، گوشت ، سبزی ها ، و ….

پیاز دارای اثر ضد عفونی کننده ،  ادرار آور  و از بین برنده مسمومیت غذایی است .

پیاز یک گیاه علفی دو ساله یا چند ساله است که از خرداد تا مرداد گل می دهد .

گونه ای است که در ابتدا در آسیای مرکزی تا جنوب غربی هند کشت می شده است . در شرق و در مدیترانه ای پیاز از زمان های بسیار دور کشت می شده است .

گونه ای است که در ابتدا در آسیای مرکزی تا جنوب غربی هند کشت می شده است . در شرق و در مدیترانه ای پیاز از زمان های بسیار دور کشت می شده است .

 

امروزه گونه های متعددی از آن در بیشتر نقاط دنیا کشت می شود .در شرق آسیا فقط در محل خود کشت می شود . پیاز از متدال ترین سبزیجات و ادویه جات است که خاصیت خود کشت می شود .

پیاز از متداول ترین سبزیجات و ادویه جات است که خاصیت دارویی هم دارد . بخش جمع آوری شده برای اهداف دارویی پیاز گیاه می باشد .

فقط پیاز های سالم و کاملاً رسیده جمع آوری می شوند و بعد از حذف برگ ها در کیسه گونی یا روی تخته های چوبی در حرارت 3 تا 5 درجه سانتی گراد و در رطوبت نسبی 60 درصد نگهداری می شوند . از پیاز خشک به ندرت استفاده می شود .


فقط پیاز های سالم و کاملاً رسیده جمع آوری می شوند و بعد از حذف برگ ها در کیسه گونی یا روی تخته های چوبی در حرارت 3 تا 5 درجه سانتی گراد و در رطوبت نسبی 60 درصد نگهداری می شوند . از پیاز خشک به ندرت استفاده می شود .

پیاز داروی سنگ کلیه

پیاز بوی تندی دارد و باعث می شود از پشم ها آب بیاید و مزه تند ولی کمی شیرین دارد . پیاز حاوی ترکیباتی است که از نظر شیمیایی خیلی شبیه به سیر است .

ترکیبات آن حاوی گلیکوزیدهای فلاونوئید ،پکتین و گلو کو کینین ها می باشند . این ترکیبات اثر میکروب کشی دارند و عمل هضم و ترشح صفرا را تحریک کرده و فشار خون را کاهش می دهند .

مصرف داخلی آن به شکل های مختلف و همانن سیر است . به عنوان هضم کننده عمل می کند ، اشتها را تحریک می کند ، قند خون را کاهش می دهد و هم چنین خلط آور است .

پیاز برای دفع بعضی از انگل های روده نیز استفاده می شود . مصرف خارجی آن برای درمان جوش صورت می باشد . کشت و کار پیاز احتمالاً از ایتالیا وارد اروپای مرکزی شده است .

پیاز حاوی اسانس های روغنی ، قند ها ، ویتامین ها ( مثل آ _  ب 1 _ ب 2 _ پ پ _ ث ) و مواد معدنی به خصوص ترکیبات آلی گوگرد که اثر آنتی بیوتیکی دارد می باشد .

مواد معدنی موجود در پیاز فعالیت سلولی بدن را زیاد می کند و مواد رنگین موجود در پیاز نیز باعث تحریک سلول های ترشحی معده شده . و در نتیجه موجب زیاد شدن اشتها می شود ، پتاسیم موجود در پیاز علاوه بر شست و شوی سلولی ، خون را نیز از مواد زائد پاک می کند . ، منیزیوم ، فسفر ، کلسیوم ، آهن پیاز نیز که به مقدار کافی در آن وجود دارد اثر بسیار مهمی در رشد بدن دارد .

در این سبزی مقداری آنزیم وجود دارد که به این علت خاصیت هضم کنندگی پیاز را زیاد می کند و به این منظور توصیه شده است . که به همراه غذا ها همیشه از پیاز استفاده نمایید .

در این سبزی مقداری آنزیم وجود دارد که به این علت خاصیت هضم کنندگی پیاز را زیاد می کند و به این منظور توصیه شده است . که به همراه غذا ها همیشه از پیاز استفاده نمایید .

پیاز داروی سنگ کلیه

موارد استفاده از پیاز :

از پیاز در تهیه خوراکی هایی نظیر : برشت سرد لهستانی ، بگارابیگن ، پوره نخود ، . تارت قارچ و پیاز ، تاس کباب لوبیا و سبزیجات ، خاویار بادمجان ، خوراک تره قرنگی ، خوراک فلفل و پیاز ، خوراک قارچ ، خوراک کدو بادمجان ، خوراک لوبیا قرمز تند . ، دال ، سیب زمینی با سس مخصوص ، سیب زمینی به روش لیونز ، فلفل رنگی با سس ، کشک بادمجان ، گل کلم به روش یونانی ، . خوراک لوبیا سفید ، نخود فرنگی به روش فرانسوی ، . یتیمچه ، اشکنه ، اشکنه آلبالو ، اشکنه گوجه سبز ، آش اسفناج ، آش آماج ، آش انار ، آش جو ، آش زرشک ، آش کدو ، آش گندم ، . آش گوجه ، آش ماش ، آبگوشت با آب انار . ، آبگوشت بادمجان ، آبگوشت روستا ، آبگوش غوره ، آبگوشت گندم ، آبگوشت لپه و لیمو عمانی . – آبگوشت نعنا جعفری – سوپ بادام زمینی –سوپ برکشایر و … . استفاده به عمل می آید.

خواص پیاز ( پیاز داروی سنگ کلیه ) :

پیاز که به نام های سوقان –بصل سوغان –قوماروس – سوخ – بسیلا و دوقص نیز نامیده می شود ، دارای طبع گرم و خشک است .

پیاز دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی –  رقیق کنندگی خون –  نرم کننده صدا –  سنگ آور و تب بر می باشد .

هم چنین از آن در مواردی مانند :  قند خون –  چین و چروک –  تپش قلب –  بواسیر _  بی خوابی  _ . چین و چروک پوست –  چربی خون –  فشار خون –  زخم های واریسی – تصلب شرایین –  سنگ کیسه صفرا –  ورم پروستات –  چسبندگی پلاکت های خون – یبوست – . احساس صدا های مبهم در گوش – کمر درد و سرما خوردگی نیز استفاده می نماید .

مضرات پیاز

1 . افراد گرم مزاج و هم چنینی  اشخاص مبتلا به ورم پروستات ، کم خونی ، . ناراحتی معده ، خارش پوستی ، بواسی و ناراحتی های روده ای باید در مصرف پیاز احتیاط کنند .

2 . مصرف زیاد پیاز به طور خام موجب ایجاد سوء هاضمه می شود .

3 . زیاده روی  و مصرف بی رویه پیاز موجب حساسیت ، خارش پوستی ، اسهال ، کم خونی ، . اختلال در حافظه ، ضعف دید و ناراحتی معده می شود .

نکات مهم در مصرف پیاز که باید رعایت نماید:

الف )  پیاز با اینکه به هضم غذا کمک می کند و نفخ را از بین می برد ولی خود آن کمی نفاخ می باشد ، . برای جلوگیری از نفخ آن توصیه شده است که از مواد قندی استفاده کنید .

خوردن کمی قند یا شکر و حتی مکیدن نبات و آب نبات مانع نفخ پیاز می شود .

ب )  از پیاز شربتی تهیه می شود که برای سنگ کلیه مفید است . .

برای تهیه این شربت 100گرم از شیره پیاز خام را با 400 گرم آب و مقداری شکر مخلوط نموده و به مصرف می رسانند .

شربت مذبور در رفع و تسکین درد های عصبی نیز سود مند است .

ج ) پیاز در نزد مردم مصر باستان جزو گیاهان مقدس به شمار می آمد .

مردم مغرب زمین نیز یک روز از روز های مخصوص را به جشن پیاز اختصاص داده بودند .

پیازچه

پیازچه که به نام های گالیش ، بصل اسپانیایی و پیاز اسپانیایی نیز معروف می باشد دارای طبع گرم و خشک است .

از پیاز چه در تهیه برخی از آش ها و غذا ها استفاده به عمل می آید .

موارد استفاده :

از پیازچه در تهیه ی خوراکی هایی نظیر : رولت تخم مرغ و پیازچه  ، سوپ سرد جعفری ، . سالاد بهاری ، سالاد ماکارانی با سبزی جات ، کباب جگر ، کوفته تبریزی ، . دلمه مرغ ، خوراک فلفل سبز ، خوراک ماهی ، استیک قارچ و . . . .  استفاده به عمل می آید .

خواص غذایی پیازچه :

پیازچه دارای خاصیت ضد عفونی کننده ، تب بر ، دافع اخلاط ، ضد فشار خون و رقیق کننده خون می باشد .

هم چنینی از آن در مواردی مانند چربی خون ، اسکور بوت ، واریس ، تصلب شرایین ، . جوش های قرمز جلدی ، سنگ کیسه صفرا ، رماتیسم ، عدم امکان دفع ادرار ، گرفتگی صدا . ، و آلبومینوری ، نیز استفاده می نمایند .

پیازچه حاوی املااح معدنی نظیر فسفر می باشد و سموم کبد را دفع می کند . و معده را تقویت کرده و هم چنین نفخ آن را از بین می برد .

مضرات مصرف زیاد پیازچه:

1 ) افراد گرم مزاج و هم چنینی اشخاص مبتلا به ورم پروستات ، . کم خونی ، ناراحتی معده ، خارش پوستی ، بواسی و ناراحتی های روده ای باید در مصرف پیازچه احتیاط کنند .

2 ) مصرف زیاد پیازچه به طور خام موجب ایجاد سوء هاضمه می شود .

3 ) زیاده روی و مصرف بی رویه پیازچه موجب خارش پوستی ، اسهال ، کم خونی ، اختلال در حافظه ، ضعف دید و ناراحتی معده می شود .

امیدواریم مقاله ” پیاز داروی سنگ کلیه ” برای شما مفید بوده باشد . و شما با خاصیت های بی نظیر این گیاه فوق العاده آشنا شده باشید.

https://tarebar.org/10-%d8%aa%d8%ba%d8%b0%db%8c%d9%87-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%82%d9%88%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%ba%d8%b2/

همچنین در این مقاله سعی شد تا اشاره ای به پیازچه هم شود . تا تفاوت و شباهت های این دو گیاه را بشناسید و بهتر بتوانید از آنها استفاده نمایید.

 

خاصیت و عوارض استفاده از کلم
سیر داروی طول عمر
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.