میوه برای سرما خوردگی

میوه برای سرما خوردگی بسیار مناسب است. حتما این جمله را بارها شنیده اید. اما شاید خواص میوه هایی که برای درمان سرما خوردگی مناسب است را ندانید. و یا شاید حتی اطلاع نداشته باشید که چه میوه هایی برای شما در زمان سرما خوردگی مناسب می باشد. در این مطلب ما قصد داریم تا برای شما از چند میوه که برای سرما خوردگی بسیار مفید هستند نام برده. و خواص آن ها را نیز بگوییم پس با ما همراه باشید.

با شروع فصل پاییز معمولا افراد زیادی به سرما خوردگی دچار می شوند. این موضوع به علت تغییر آب و هوا یعنی سرد شدن هوا می باشد. البته نگران نباشید چرا که میوه هایی که در این فصل در خانه های شما معمولا یافت می شوند. برای درمان سرما خوردگی و همچنین جلوگیری از سرما خوردگی مفید هستند.

پیشنهاد می کنیم در برنامه غذایی خود از این آن ها حتما استفاده کنید. و حتما در روز چند سهمیه از میان وعده هایتان را به خوردن میوه اختصاص دهید. بزرگترین گروه میوه هایی که بسیار مفید هستند برای درمان این بیماری مرکبات می باشند. چرا که ویتامین C موجود در آنها می تواند به درمان آن کمک کند. مرکبات برای سرما خوردگی تاثیر معجزه آسایی دارند.

"<yoastmark

تاثیر میوه برای سرما خوردگی

لیمو دارای منبع زیادی از ویتامین C می باشد. البته بعد از پرتقال. شما می توانید روزانه آب پرتقال با لیمو را بگیرید و به صورت آبمیوه میل کنید. و یا می توانید به صورت میوه بخورید. همچنین کسانی که نگران اضافه وزن خود هستند از بابت خوردن این میوه اصلا نگران نباشند. چرا که قند و کالری بسیار کمی دارد.

در بین گروه مرکبات پرتقال دارای بیشترین مقدار ویتامین C می باشد. وجود ویتامین C در بدنتان باعث تقویت سیستم دفاعی بدن در مقابل بیماری می شود. شما با خوردن تنها یک پرتقال در روز می توانید مقدار ویتامین C مورد نیاز بدنتان را دریافت کنید. در یک پرتقال متوسط میزان 54 میلی گرم ویتامین C می باشد.

خاصیت نارنگی برای سرما خوردگی به قدری بالا است که از آن به نام معجزه گر یاد می شود. شاید باور نکنید اما همین نارنگی کوچک می تواند باعث کاهش دوره ی بیماری شود. همچنین شما می توانید با خوردن یک نارنگی در روز از مبتلا شدن به سرما خوردگی و یا آنفولانزا پیشگیری کنید. نارنگی برای کاهش تب و عفونت نیز بسیار موثر است. به دلیل آنکه نارنگی خلط آور است در زمان سرفه کردن می توانید از آن استفاده کنید.

ویتامین های A,B1,B2 و C به وفور در این میوه وجود دارد. به همین دلیل است که نارنگی را معجزه گر سرما خوردگی می دانند. پیشنهاد می کنیم به عنوان خوراکی زنگ تفریح برای فرندانتان از نارنگی استفاده کنید. پوست کندن آن راحت است و کودکان بسیاری این میوه را دوست دارند.

نارنج ضد سرما خوردگی است. بسیاری از افراد از این نارنج برای درست کردن غذا و یا مزه دار کردن سس استفاده می کنند. در حالی که شما می توانید آن را به صورت خالی و بدون غذا میل کنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.