خواص میوه برای کودکان

خواص میوه برای کودکان جزو مسائلی است.که همیشه از آن گفته شده. و همه ی ما درباره ی اهمیت این موضوع می دانیم. اما شاید تعداد افراد کمی باشند.که درباره ی خواص هر میوه اطلاعات کافی داشته باشند. ما در این مطلب قصد داریم.تا برای شما درباره ی اهمیت میوه در رشد کودکان بگوییم. قطعا این را می دانید.که مواد غذایی به پنج گروه تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • گروه نان و غلات: کربوهیدرات های مورد نیاز بدن و دریافت انرژی
  • گروه لبنیات: دریافت کلسیم و فسفر مورد نیاز بدن
  • گروه سبزی ها: دریافت ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن
  • گروه میوه ها: دریافت ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن
  • گروه گوشت ها: دریافت پروتئین و آهن مورد نیاز بدن

همان طور که مشاهده می کنید. شما از هر گروه مواد غذایی یک نوع ماده مغری دریافت می کنید. ما در این مطلب می خواهیم.درباره ی گروه چهارم یعنی اهمیت میوه ها برای کودکان بگوییم.

خواص میوه برای کودکان بسیار زیاد است. و هر نوع میوه ای دارای یک سری ویتامین های خاص است.که برای سلامت و رشد کودک مفید می باشد. برای تامین تمامی ویتامین های مورد نیاز بدن کودک باید در رژیم غذایی او میوه های درختی.مرکبات و صیفی جات به صورت مساوی باشد. همچنین سعی کنید خوردن میوه ها را از همان سنین کودکی.به فرزندانتان آموزش دهید و ذائقه سازی کنید.

خواص میوه برای کودکان
خواص میوه برای کودکان

خواص میوه برای کودکان ویتامین های موجود در آن

سیب زرد: این میوه حاوی ماده ای به نام بتاکاروتن است.که تامین کننده ی ویتامین A می باشد. همچنین سرشار از املاحی مانند آهن است. فیبر پکتین در سیب زرد نسبت به سایر میوه ها بیشتر وجود دارد. وجود این ماده در سیب به گوارش بسیار کمک می کند. شما می توانید با دادن سیب به کودک خود کاری کنید که دستگاه گوارش او به درستی کار کند. خوردن سیب زرد به صورت روزانه از ابتلا شدن به یبوست جلوگیری می کند.

گلابی: خواص گلابی مانند سیب زرد است. در گلابی هم فیبر پکتین وجود دارد.البته کمتر از میزان موجود در سیب زرد. گلابی حاوی سلولز بسیار بالایی است. به همین جهت برای گوارش کودکان و کار کرد درست آن بسیار مفید است.

پرتقال و لیمو: ویتامین های موجود در میوه های پرتقال و لیمو زیاد است. ولی میزان ویتامین C در آن ها نسبت به سایر ویتامین ها بیشتر است. موارد مغذی این دو میوه بسیار به هم شبیه است. در پرتقال ماده ی منیزیم به میزان قابل توجهی وجود دارد.

آناناس: این میوه مانند پرتقال و لیمو حاوی مقدار بسیار زیادی ویتامین C است. ویتامین دیگری که در آناناس بسیار وجود دارد روی می باشد. وجود این دو ویتامین یعنی روی و ویتامین C این میوه را.به یکی از بهترین میوه ها برای رشد کودکان تبدیل کرده است. در آناناس تازه و رسیده میزان قابل توجهی بتاکاروتن نیز وجود دارد.

هندوانه: همانطور که می دانید.خواص میوه برای کودکان بسیار زیاد است.هندوانه یکی از این میوه هایی است که برای رشد کودکان بسیار مفید است. هندوانه مانند سیب زرد حاوی بتاکاروتن است.و پیشساز ویتامین A. به کودکانی که در طول روز به مقدار کافی آب نمی نوشند.می توانید هندوانه بدهید. چرا که کم آبی بدن آن ها را برطرف می کند.