خاصیت و عوارض استفاده از کلم

مطالب مفید

خاصیت و عوارض استفاده از کلم

گیاه کلم با نام علمی Brassica oleracea var. viridis   و در زبان انگلیسی به نام  Cabbage است . در طب سنتی به نام “کرنب” خوانده می‌شود .

این گیاه به شگل دایره و بیضی است و از خانواده براسیکا و خردل (شب بویان ) است .

براسیکا شامل نوع های مختلف کلم است مانند : از جمله کلم ، کلم بروکلی ، گل کلم ، کلم پیچ ، بروکسل ، سبزیجات کلم ، کلم ساووی ، سرمه و گای لان است .

کلم به شکلی که توسط انسان کشت نشده باشد با آن کلم وحشی می گویند . دارای برگ های کلفت و ضخیم به رنگ سبز روشن یا سفید که هر چه به سمت داخل می رود نرم تر و نازک تر می شود .

تاریخچه آن به زمان روم و یونان می رسد و از اولین غذاهای سده های باستان است . گفته می شود در مصر باستان کلم را می پرستیدند .

یونانیان قدیم به آن اعتبار بالائی داده و در افسانه‌های یونان یاد می‌شود که مبدأ آن از پدر خدایان آنهاست . گفته می شود 4000 سال قبل از میلاد مسیح در چین نیز یافت می شده است .

کلم غذای ملی کشور روسیه محسوب می شود .

خاصیت و عوارض استفاده از کلم

یونانیان قدیم به آن اعتبار بالائی داده و در افسانه‌های یونان یاد می‌شود که مبدأ آن از پدر خدایان آنهاست . گفته می شود 4000 سال قبل از میلاد مسیح در چین نیز یافت می شده است . کلم غذای ملی کشور روسیه محسوب می شود .

گیاه کلم وحشی  از سواحل انگلستان  و سواحل غربی و جنوبی اروپا رشد پیدا کرده است .

به دلیل مقاوم بودن در برابر سرما آهک و نمک از مزارع کشت و باغات فرار کرده ، مواد غذایی را در خود نگه می دارد و گستره آن به سواحل آهکی ختم می شود .

مانند سواحل صخره های گچی در دو طرف کانال انگلیس  و ساحل بادگیر در ضلع غربی جزیره وایت است .

مدت زمانی که به طول می انجامد تا کلم رشد کند حدود دو سال است .

که در ابتدای سال اول یک گل رز برجسته از برگهای بزرگ تشکیل می دهد .  برگ ها گوشت دارتر و ضخیم تر از سایر گونه های براسیکا هستند .

سازگاری که به آن کمک می کند تا آب و مواد مغذی را در محیط رشد دشوار خود ذخیره کند .

در سال دوم خود ، از مواد مغذی ذخیره شده برای تولید یک سنبله گل به طول 1 تا 2 متر (3–7 فوت) با تعداد زیادی گل زرد استفاده می کند .

کلم در همه نقاط دنیا می تواند کاشت و برداشت شود . با استفاده از علوم زراعی و کشاورزی که تخصص خاص خود را دارد .

فواید مصرف کلم :

همانند سایر گیاهان کلم خواص و فواید خاص خود را دارد که می توان به آن ها اشاره کرد .

کلم یک منبع قوی مس، پتاسیم، آهن، منگنز و فسفر است که روزانه می تاند نیاز بدن ما را تأمین کند . هم چنین کلم دارای ویتامین  آ ، ب ، ب1 ، ث ، کا  و منیزیم ،منگنز ،کلسیم مقوی ، فولات ، امگا3 ، پروتئین ، پتاسیم است . که هر کدام از این منابع غذایی در پیشگیری از بیماری ها ، درمان و تقویت بدن بسیار مؤثر است .

به دلیل وجود کلسیم مقوی در کلم هم چنینی منیزیم و پتاسیم از استخوان ها محافظت کرده و از ضعیف شدن  ،پوکی و ضعف آن ها جلوگیری می کند .

همچنین برگ کلم برای رفع درد زانو بسیار مفید است که برگ  آن را گرم کرده  به مدت چند ساعت روی زانو گذاشته و روی آن را با دستمال بپیچید .

همچنین برای درد ماهیچه مفید می باشد و مدت زمان ترمیم جراحت را سرعت می بخشد و این به خاطر گوگرد که ماده مغذی موجود در آن  است و شدت جراحت را کم می کند .

کلم برای مداوای  واریس، زخم‌های پا ، دمل ، جوش  و زخم‌های معده و اثناعشر به بسیار مثمر ثمر خواهد بود . و این به خاطر وجود ماده سولفور است که مؤثر در دمان عفونت هاست .

وجود پتاسیم در کلم آن را به غذایی عالی برای کسانی که به فشار خون مبتلا هستند  است .. پتاسیم موجود در کلم باعث باز شدن و گشادی رگ ها شده و موجب عبور راحت تر خون می شود .

وجود پتاسیم در کلم آن را به غذایی عالی برای کسانی که به فشار خون مبتلا هستند  است .. پتاسیم موجود در کلم باعث باز شدن و گشادی رگ ها شده و موجب عبور راحت تر خون می شود .

ویتامین k :

وجود ویتامین  Kدر کلم می‌تواند موجب تقویت زیاد فعالیت های  مغزی و تقویت تمرکز شود . ویتامین K برای  تولید غلاف چربی دور عصب‌ها، لازم است.

همین غلاف است که از اعصابمان  در برابر آسیب‌ها محافظت می‌کند ؛ بنابراین مصرف ویتامین K. می‌تواند نیروی  دفاعی ما را در برابر بیماری‌های مغز و اعصاب مانند  پارکینسون و آلزایمر و زوال عقل تقویت کند .

کلم به خاطر وجود ید فراوانی که در خود دارد ماده مغذی برای غدد درون ریز و محافظت از سیستم مغذی ما است .

در کلم قرمز ماده ای به نام آنتوسیانین وجود دارد که التهاب ها را به راحتی از بین می برد و باعث می شود بیماری های که مربوط به قلب و عروق است کاهش پیدا کند .

کلم همچنین به خاطر وجود فلاونویید موجود درآن خطرات مربوط به بیماری های قلبی را پایین می آورد و پلی  فنول باعث کاهش تجمع پلاکت و فشار خون شده و در ادامه خطرات قلبی کاهش می یابد .

اسیدهای چرب امگا ۳ و ویتامین کا موجود در کلم سفید، به جلوگیری از التهاب مزمن که باعث به وجود آمدن  برخی بیماری‌ها مانند آرتروز، دردهای مزمن و بیماری‌های خاص روده می‌شود، کمک موثری می‌کند .

فیبر غذایی کلم:

فیبر موجود در کلم با پیوستن به اسید های صفراوی در روده مانع جذب کلسترول شده و آن را پایین می آورد .

هم چنین وجود فیبر و پایین بودن کالری کلم موجب احساس سیری در  فرد شده و در رژیم لاغری نقش اساسی دارد .

کلم یک ماده غذایی ضد سرطان در انواع آن محسوب می شود .

بتاکاروتن موجود در کلم، از احتمال ابتلا به سرطان پروستات پیشگیری می‌کند و این ویژگی باعث می‌شود . که کلم از نظر ضدسرطانی‌بودن به یکی از سبزیجات مهم تبدیل شود.طی سی سال گذشته دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که مصرف منظم کلم میتواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد .

وجود ماده سولفورفان توانایی این را دارد که آنزیمی به نام هیستون داستیلاز را که مضر است  . و موجب پیشرفت سلول سرطانی می شود را خنثی کرده و از سرطان پوست ، پانکراس و پروستات ، مری  جلوگیری کرده و بهبود می بخشد. . بتاکاروتن موجود در کلم  نیز با کم شدن احتمال سرطان پروستات  ارتباط مثبت دارد .

کلم هم چنین دارای  ماده شیمیایی دیگری به نام آپیگترین است که به اندازه تومور سرطان سینه را کوچک می کند .

دانشمندان دریافته اند که سولفورافان توانایی مهار آنزیم مضرهیستون داستیلاز را دارد و آپی ژنین که در کلم ، جعفری ، کرفس پیدا می شود نقش مهمی را در کوچک کردن سرطان سینه ایفا می کند .

کلم قرمز نیز دارای خاصیت ضد سرطانی به خاطر آنتی اکسیدان موجود در آن است .

دانشمندان دریافته اند که سولفورافان توانایی مهار آنزیم مضرهیستون داستیلاز را دارد و آپی ژنین که در کلم ، جعفری ، کرفس پیدا می شود نقش مهمی را در کوچک کردن سرطان سینه ایفا می کند . کلم قرمز نیز دارای خاصیت ضد سرطانی به خاطر آنتی اکسیدان موجود در آن است .

فواید کلم برای گوارش

به دلیل وجود پروبیوتیک در کلم برگ مواد مقوی و مغذی برای بدن و هم چنین ویتامین ها هضم و جذب بدن شود که در واقع کار کلم کمک به گوارش است .

آب آن نیز برای درمان زخم معده بسیار مفید است. کلم را میتوان همراه غذا خورد .

به خاطر وجود فیبر و آب موجود در کلم برای رفع یبوست و راحت حرکت کردن حرکات دودی روده بسیار مفید است . و دستگاه ایمنی و گوارش را تقویت می کند و موجب آن می شود  . که سموم از بدن دفع شود و دستگاه گوارش سالم و تمیز باشد و بالطبع کاهش التهاب ها، و در نتهایت خطر ابتلا به سرطان و دیابت و چاقی کاهش پیدا کند .

حالت تخمیری کلم محیط اسیدی را فراهم می کند که برای جذب ویتامین و مواد مغذی بسیار کار آمد هست .

بتاکرون موجود در کلم توانایی جلوگیری از دزنراسیون ماکولا و حفظ سلامت چشم بسیار مفید است و موجب تأخیر در بیماری های چشمی می شود مانند آب مروارید. . افرادی که پا به دوران میانسالی گذاشتند میتوانند از کلم استفاده کنند. کلم برگ از چشمان مراقبت می کند .

کلم به خاطر وجود فیبر درونش گلوکز را به مقدار زیاد هضم می کند . سه الی چهار بار در هفته میل کردن آب کلم در روز دو بار . خوردن جوشائده آن با آبلیمو به افراد توصیه می شود .

گوگرد و کلم موجود در کلم از خشک شدن موپیشگیری کرده و آن را مرطوب نگه می دارد . ویتامین آ زیادی که  دارد و حکم آنتی اکسیدان را دارد و شرایط رشد مو را بهتر می کند و از مو مراقبت می کند .

هم چنین  این آنتی اکسیدان رادیکال های آزاد که موجب چین و چروک  و تغییر رنگ پوست و … هستند را خنثی می کند. و پوست را شفاف و درخشان می کند .

هم چنین  این آنتی اکسیدان رادیکال های آزاد که موجب چین و چروک  و تغییر رنگ پوست و ... هستند را خنثی می کند. و پوست را شفاف و درخشان می کند .

مضرات مصرف بیش از حد کلم :

کلم در حین این فوایدی دارد مضراتی دارد و کسانی که به بیماری های خاصی مانند تیروئید ، غلظت خون و …. هستند تحت نظر پزشک استفاده کرده و پرهیز کنند.

مصرف بیش از اندازه  کلم باعث می شود کسانی که به بیاری تیروئید مبتلا هستند در آن ها تشدید شود . ولی برای افراد مبتلا به کم کاری تیروئید مصرف کلم پخته به میزان بسیار کم توصیه می شود.

کسانی که استامیتفن یا بیماری های کبدی دارند  مصرف کلم را به بعد از اتمام دارو به تعویق بیاندازد . هم چنین کسانی که از آرام بخش نباید کلم استفاده کنند ، چون تأثیر دارو را از بین می برد .

کلم عوارضی چون : نفخ برای کسانی که ورم روده دارند مناسب نیست و باعث باد شکم می شود . گواتر و زیاد شدن ید بدن می شود .
افت قند خون و قولنج از مضرات مصرف زیاد کلم است .

طبع کلم گرم و خشک است  و از مصلحات آن در سالاد مانند کاهو ، خیار و گوجه استفاده کرد تا طبع آن متعادل شود .

امیدواریم مقاله ” خاصیت و عوارض استفاده از کلم ” توانسته باشد به شما در مصرف این گیاه پرخاصیت کمک کرده باشد.

خاصیت و عوارض استفاده از کلم

مصرف لبو (چغندر ) مفید است؟
پیاز داروی سنگ کلیه
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.